אפוטרופסות- מדוע היא קיימת?
המטרה העיקרית של אפוטרופסות היא לעזור לאדם שאינו יכול לנהל את ענייניו בעצמו. מוסד זה מונע מצב בו אדם שאינו מסוגל להתנהל וזאת משום בעיה נפשית או פיזית, יישאר ללא הגנה. מדינת ישראל תמיד תדאג למנות אפוטרופוס לאנשים שלא יכולים לנהל את הדברים שלהם וזאת על מנת שאותו אדם, הוא זה שייצג אותם בכל מיני פעולות משפטיות ונושאים אחרים שקשורים לשמירה על איכות חייהם.

מה אפוטרופוס עושה?
החובות של אותו אדם או גוף שמשמש כאפוטרופוס הן לטפל בכל הקשור אל הכספים והנכסים השונים של החסוי, להיות אחראים לגבי כל מיני נזקים שנגרמו לאותו אדם או לרכוש שלו. בנוסף, הוא תמיד יידרש לדווח רשימה של כל האינוונטר של החסוי שלו, לנהל את חשבונותיו ופעם בשנה לשלוח דו"ח על כל הפעולות אותן הוא ביצע כולל הסברים. בסיום התפקיד שלו הוא חייב להחזיר לחסוי את כל הרישומים והדו"חות אותם הוא ביצע במהלך התקופה איתו. חשוב לדעת שלאפוטרופוס יש גם זכויות לצד החובות, כמו למשל תשלום של הוצאות שונות הקשורות לתפקיד, שכר (חשוב לדעת שהאפוטרופוס יקבל את שכרו מהחסוי/נכסי החסוי), סיוע משפטי חינם וימי מחלה שנועדו על מנת לסייע לחסוי.

חשוב לדעת
חשוב לדעת שבית המשפט הוא היחיד שיכול לאשר אפוטרופוס לחסוי ותמיד יש פיקוח על האדם או הגוף המסייע לחסוי. בנוסף, כיוון שאותו גוף או אדם פרטי אחראים גם על כל ענייניו המשפטיים של החסוי, הם תמיד יהיו זכאים לסיוע בחינם מהאגף לסיוע משפטי. אם גם אתם מעוניינים לדעת יותר על הסיבה בגינה חשוב למנות אפוטרופוס, מיהם קהלי היעד העיקריים, מה משמעות המושגים פסול דין ומהם הסוגים השונים של האפוטרופסות הקיימים, כל שעליכם לעשות הוא לקרוא על המרכז הישראלי לאפוטרופסות.

מעוניינים לקבל ייעוץ ללא התחייבות? התקשרו עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ
073-7841738