מאמרים מקצועיים - עו"ד משפחה

 

התרת נישואין

 
 
התרת נישואין
 
 
 
התרת נישואין הוא הליך שבו יש פירוק של הנישואים כאשר שני בני הזוג אינם בני אותה דת. על פי הדת היהודית אם אחד מבני הזוג אינו יהודי היא אינה מכירה בקשר זה כקשר נישואין. למוסלמים, לדרוזים ולנוצרים התייחסות שונה לנושא. אי לכך התרת נישואין אינה מתבצעת בהליך דתי אלא בהליך אזרחי. הליך זה מתחיל בבית הדין לענייני משפחה שקובע איזה בית דין ידון בהתרת הנישואין, כדי שהשניים לא יתקלו בעתיד בבעיות אם ירצו להינשא בנישואים דתיים, וכדי שלא תיווצר שאלת ביגמיה.
 
 
 
 
 
 
 

בתי דין דתיים בישראל

 
יש לזכור כי בישראל יש בתי דין דתיים לנושא של נישואין וגירושין לדתות המרכזיות: יהודים, מוסלמים, נוצרים ודרוזים. כל השאר נחשבים חסרי דת. התרת נישואין של חסרי הדת תטופל בבית הדין לענייני משפחה. במקרה של נישואין אזרחיים כאשר אחד מבני הזוג יהודי, יבקש בית המשפט לענייני משפחה את חוות דעתו של בית הדין הרבני. אותו הדבר יתרחש אם אחד מבני הזוג שייך לאחת הדתות המוכרות בישראל, תהיה פנייה לבית הדין של העדה לקבל חוות דעתו.

המשך קריאה
 
 
 
 

 

חשיבות הזמינות של עו"ד משפחה

 
 
חשיבות הזמינות של עו"ד משפחה
 
 
 
במסגרת הליך גירושין הצדדים נוטים לפנות לעו"ד דיני משפחה על מנת שיסייע להם בתהליך.
לעיתים התהליך מסתיים בהסכם, אך לעיתים, אין מנוס מהגשת תביעות בבית משפט ובבית הדין הרבני.

פעמים רבות הכעסים והתחושות השליליות תופסות תאוצה ומביאים את בני הזוג לסחרחרה רגשית ומנטלית שמטלטלת אותם מאוד.

הצדדים מרגישים חסרי אונים, פגועים, לפתע אינם מכירים עוד את בן הזוג עימו נישאו והקימו משפחה.

כמו כן העתיד נראה מעורפל ומאוד לא ברור, כל פיסת יציבות מתערערת...

כאן נמצאת חשיבותו של עו"ד דיני משפחה, אשר הופך להיות נדבך משמעותי בתהליך.

המשך קריאה >>>

 
 
 
 

 

האם הילד הזה הוא שלי? התמודדות עם תביעת אבהות

 
 
האם הילד הזה הוא שלי? התמודדות עם תביעת אבהות
 
 
 
בעולם בו זוגיות אינה נתפסת בהכרח כדבר מחייב וקשרים מסוגים שונים, זמינים ונגישים, חשש מהריון לא צפוי הופך לממשי ובעל תוצאות משמעותיות לשני הצדדים.

לעיתים רבות הגבר אינו מבקש את ההיריון או אף מגלה את דעתו בדבר התנגדותו להריון, תוך שהוא סומך על בת זוגו לקשר מזדמן או ארוך טווח ובכל זאת להפתעתו, נודע לו בדיעבד כי בן לילה הפך לאב עם כל החובות המשפטיות, הכלכליות והרגשיות הנלוות לכך. במקרה ואדם נחשף לכך עליו להיוועץ עם עו"ד משפחה על מנת שיבין את המשמעויות המשפטיות והכלכליות הכרוכות בכך.

על פי הדין האישי היהודי, האב חייב במזונות ילדים שלו ולפיכך, לכאורה גם אם גבר הפך לאב בעל כורחו עליו עדיין לשאת במזונות ילדים עד הגיעם לגיל 18 ושליש מהמזונות ילדים עד גיל 21, דבר שעשוי להגיע לכדי סכומים נכבדים ועול כלכלי על גבו של האב. עו"ד משפחה יכול לכוון וסייע לאב במקרה והוא נתבע בתביעת מזונות ילדים בעקבות תביעת אבהות ובמהלכה.

אף שהדבר לעיתים אינו נעים, הגבר רוצה לדעת בוודאות כי הקטין שהוצג בפניו שנולד או שעתיד להיוולד הינו שלו, לשם כך יש לפנות לבית המשפט בתביעת אבהות. מומלץ כי עו"ד משפחה יסייע בהליך ייעץ ויובילו אותו.

המשך קריאה >>>
 
 
 
 

 

מידע בסיסי לגבי הליך גירושין

 
 
מידע בסיסי לגבי הליך גירושין - עו"ד ורד לוי
 
 
 
חושבים להתגרש ? חשוב להיפגש עם עו"ד, כבר בתחילת התהליך, על מנת להימנע מטעויות ולקבוע עובדות בשטח.
תהליך גירושין הינו תהליך מורכב ומאתגר.
אדם שחושב להתגרש צריך לקחת בחשבון כי נדרשת הסתגלות נפשית ופיננסית למצב החדש.
בחירת נכונה של עו"ד משפחה יכולה לקבוע במידה רבה את הצלחה או כישלון בתהליך ובתוצאותיו.
לפיכך לפני הכול גם אם הליך הגירושין הוא רק בגדר רעיון – מומלץ להיפגש עם עו"ד משפחה מומחה לקבל מידע ולהתייעץ לגבי הזכויות ודרכי הפעולה.
עו"ד משפחה מומחה בונה אסטרטגיה שמותאמת ללקוח לשם השגת מטרותיו. האסטרטגיה נותנת מענה לתרחישים עתידיים במהלך הגירושין ויכולה לחסוך טעויות מיותרות שיכולים לקבוע עובדות בשטח לרעת הלקוח.

מומלץ לבחור בעו"ד משפחה שמשלב עצמה נחישות ורגישות- שילוב מנצח זה מוביל לתוצאות כדלקמן:
ראשית, עו"ד עצמתי ונחוש פועל להשגת הישגים מרשימים עבור הלקוח, תוך מקסום זכויותיו ופעולותיו אלו יכולים להניב או לחסוך ללקוח סכומי כסף נכבדים.
שנית רגישותו של עו"ד כלפי הלקוח וזמינותו הגבוהה מהווה עוגן ואי של יציבות בתוך ההליך המורכב והיא זו שמסייעת ללקוח לעבור את התקופה הקשה.

אל תהססו, תפנו לעו"ד ורד לוי לייעוץ כבר כשאתם חושבים להתגרש.

לכל השירותים של עו"ד משפחה ורד לוי הקליקו כאן >>

 
 
 
 

 

מהי אפוטרופסות

 
 
מהי אפוטרופסות?
 
 
 
פעמים רבות אנו שומעים על כך שמונה לאדם זה או אחר אפוטרופוס, אך איננו מבינים מהו תפקידו של אדם זה וכיצד הדבר משפיע על אותו אדם שעליו הוא אחראי. מאמר זה יסביר לכם מהי אפוטרופסות ונקודות חשובות אודותיה.

אפוטרופסות- מדוע היא קיימת?
המטרה העיקרית של אפוטרופסות היא לעזור לאדם שאינו יכול לנהל את ענייניו בעצמו. מוסד זה מונע מצב בו אדם שאינו מסוגל להתנהל וזאת משום בעיה נפשית או פיזית, יישאר ללא הגנה. מדינת ישראל תמיד תדאג למנות אפוטרופוס לאנשים שלא יכולים לנהל את הדברים שלהם וזאת על מנת שאותו אדם, הוא זה שייצג אותם בכל מיני פעולות משפטיות ונושאים אחרים שקשורים לשמירה על איכות חייהם.

מה אפוטרופוס עושה?
החובות של אותו אדם או גוף שמשמש כאפוטרופוס הן לטפל בכל הקשור אל הכספים והנכסים השונים של החסוי, להיות אחראים לגבי כל מיני נזקים שנגרמו לאותו אדם או לרכוש שלו. בנוסף, הוא תמיד יידרש לדווח רשימה של כל האינוונטר של החסוי שלו, לנהל את חשבונותיו ופעם בשנה לשלוח דו"ח על כל הפעולות אותן הוא ביצע כולל הסברים. בסיום התפקיד שלו הוא חייב להחזיר לחסוי את כל הרישומים והדו"חות אותם הוא ביצע במהלך התקופה איתו. חשוב לדעת שלאפוטרופוס יש גם זכויות לצד החובות, כמו למשל תשלום של הוצאות שונות הקשורות לתפקיד, שכר (חשוב לדעת שהאפוטרופוס יקבל את שכרו מהחסוי/נכסי החסוי), סיוע משפטי חינם וימי מחלה שנועדו על מנת לסייע לחסוי.

חשוב לדעת
חשוב לדעת שבית המשפט הוא היחיד שיכול לאשר אפוטרופוס לחסוי ותמיד יש פיקוח על האדם או הגוף המסייע לחסוי. בנוסף, כיוון שאותו גוף או אדם פרטי אחראים גם על כל ענייניו המשפטיים של החסוי, הם תמיד יהיו זכאים לסיוע בחינם מהאגף לסיוע משפטי. אם גם אתם מעוניינים לדעת יותר על הסיבה בגינה חשוב למנות אפוטרופוס, מיהם קהלי היעד העיקריים, מה משמעות המושגים פסול דין ומהם הסוגים השונים של האפוטרופסות הקיימים, כל שעליכם לעשות הוא לקרוא על המרכז הישראלי לאפוטרופסות.

מעוניינים לקבל ייעוץ ללא התחייבות? התקשרו עכשיו לתיאום פגישת ייעוץ
073-7841738
 
 
 
 
 

 

טיפים לבחירת עורך דין למשפחה

 
 
האם הילד הזה הוא שלי? התמודדות עם תביעת אבהות
 
 
 
בחירת בעל מקצוע לעולם איננה בחירה קלה, על אחת כמה וכמה בחירת עורך דין שיכול להשפיע באופן ישיר על עתידכם הכלכלי, ועתיד מרקם חיי ילדכם.

היכנסו להמשך קריאה >>