עו"ד גירושין

 
בעולם המערבי שיעור הגירושין עולה בהתמדה. חוקרים מציינים כי השינויים שחלו בחברה המתועשת השפיעו על דפוסי נישואין ופריון. הגורמים העיקריים של גירושין מתרכזים בחופש הכלכלי של נשים, התגברות החילוניות והדגש המושם כיום על מימוש עצמי של היחיד. אם בעבר היתה חלוקת תפקידים ברורה בין הבעל לאשה, עם יציאת נשים לעבודה ושינוי במבנה המסורתי ובחלוקת התפקידים בתוך המשפחה, הצטמצמה התלות בין הבעל לאשה והתגברו הסיכויים לחוסר התאמה שמובילים לגירושין ולצורך בעזרה של עו"ד גירושין בכל התהליך.
 
 
 
גירושין - סטיגמה
 
 
 

סטיגמה

 
אם בעבר היתה מודבקת סטיגמה לגירושין, הרי שמשנות ה-70 חלה נסיגה בסטיגמה זו ונוצרו תנאים שמקלים על תהליך הנישואים. יחד עם זאת, ולמרות ששיעור הגירושין בישראל עולה בהתמדה, עדיין הנישואין בישראל יציבים יחסית לרוב המדינות המתועשות – אירופה וצפון אמריקה, למעט איטליה. הסיבות העיקריות להבדל זה הוא מיעוט יחסי של גירושין בחברה הדתית ובחברה המסורתית, המעמד המוסדי של הדת, חשיבות ערך המשפחה והעובדה שהיחיד בישראל הוא פחות אנונימי.
 
 
 
 

 
 
עו"ד גירושין - לווי הליך הגירושין
 
 
 

הליך הגירושין

 
בישראל יש שתי ערכאות המטפלת בענייני משפחה: בית הדין הרבני ובית הדין לענייני משפחה. אך רק לבית הדין הרבני סמכות לדון בגט עצמו. יש הבדלים עקרוניים בין שני בתי הדין ולכל צד אינטרס לקיים את הדיון בכל אחד מהם. לכן, מומלץ להתייעץ בעורך דין המתמחה בענייני משפחה כמו עו”ד ורד לוי, לפני שפונים לאחד מהם כדי להחליט לפי הנסיבות איזה בית דין יתאים יותר.
 
 
 
 

 
 
סמכויות בתי הדין הרבניים בגירושין
 
 
 

סמכויות בתי הדין
 
בנוסף לנאמר לעיל, בבית דין רבני אפשר לדון בנושאים של משמורת והסדרי ראיה, מזונות אשה וחלוקת רכוש, אך זאת בתנאי שהצד הפונה הצליח לקשור נושאים אלה לתביעת הגירושין. אם לא – בית הדין לענייני משפחה ידון בהם, גם אם התביעה הוגשה קודם לבית הדין הרבני. לגבי מזונות ילדים – יש אפשרות שבית הדין הרבני ידון בכך בתנאי ששני בני הזוג הסכימו על כך.
אופציות אחרות

הליך הגירושין מורכב מאלמנטים כלכליים, חברתיים ורגשיים. עומס זה גורר לעתים קרובות את בני הזוג למאבק כוחות מתמשך וקשה. יחד עם זאת קיימת אופציה שקולה יותר שבה בני הזוג מצליחים, למען הילדים ולמען עצמם, להגיע להסכם גירושין בעזרתם של עורכי דין שמגשרים ביניהם. פתרון זה חוסך זמן, כסף וסבל מיותר. כן ישנה אופציית ביניים של שלום בית שמאפשרת לבני הזוג להגיע להסכם של חיים משותפים וגישור על פני פערים.
 
 
 
 

 
מעוניינים לערוך הסכם גירושין? ליווי וייעוץ מקדים? עו”ד ורד לוי מומחית בתחום דיני משפחה, עו”ד גירושין, תוך שימת דגש על פתרון מחלוקות בין בני הזוג והגעה לעמק השווה, ושמירה על זכויות שני בני הזוג וילדיהם.

 
 
מי הם עו"ד גירושין?
 
 
 
מי הם עו"ד גירושין?
 
הסכמי גירושין הם אותם הסכמים שנחתמים בידי בני זוג לשעבר שהיו נשואים כדין. עו”ד גירושין או עו”ד משפחה כותב בהסכמת שני הצדדים בהתאם להסכמות, לפשרות, לוויתורים ולהחלטות שנקבעו בין בני הזוג לשעבר. הסכמי גירושין כותבים מסמך חוקי שמחייב את כל אחד מצדדים לשמור על הכתוב בהסכם ולהקפיד על היישום בשטח. בין הנושאים השונים שעשויים להיות כלולים בהסכם הגירושין שכיח ביותר למצוא את תחומי חלוקת הרכוש, משמרות על הילדים, תשלום מזונות וכדומה.
 
 
 
 

 
 
הקושי בניסוח הסכם גירושין
 
 
 

הקשיים הרגשיים במהלך ניסוח הסכם הגירושין:
 
חשוב לזכור שבני זוג שמחליטים לעשות צעד דרסטי שכזה ולפרק את המשפחה שהם בנו ביחד, חווים תחושות קשות ועשויים להיות במצב נפשי עדין למדי. החתונה, מלווה בחלומות רבים, שאיפות ודמיונות. האהבה הגדולה ששכנה בין בני הזוג מתגרשים בתחילת דרכם לרוב אינה מורגשת כאשר מתחילים הדיונים בנוגע להסכם הגירושין.

לא פעם, בני הזוג לשעבר חשים שמולם נמצא אויב כאשר רק לפני רגע היה מדובר בבן זוג אוהב. התחושות במהלך התהליך הן קשות וההשפעה הקריטית של הסכמי גירושין על איכות החיים וכן על ההתאוששות מהחוויה הקשה תורמות עוד יותר ללחץ הרב.
 
 
 
 

 
 
ניסוח הסכם ע"י עו"ד גירושין
 
 
 

למי פונים כדי להתחיל בניסוח על ידי עו”ד גירושין?
 
הגורם המקצועי שיסייע לכם בניסוח הסכם גירושין - עו”ד גירושין תוך כדי חתירה לכמה שיותר הטבות לטובת הצד שלכם הם כמובן עו”ד גירושין מומחים לדיני משפחה. עו”ד גירושין כאלו, התמחו בעיקר בתחום המשפטי שנוגע לעולם המשפחתי והוא אמור להית בעל יד רב בנושא. כדי לבחור עו”ד גירושין מתאימים לענייני משפחה כדאי להתרשם גם מהמקצועיות אך לא פחות ממידת האנושיות.
 
 
 
 
 

 
 
 
עו"ד גירושין מומלץ
 
 
 

עו”ד גירושין מומלצים לדיני משפחה ובתוכם הסכמי גירושין
 
עורכת דין ורד לוי היא הפתרון הטוב ביותר לצורך ניסוח וכתיבה של הסכמי גירושין. לעורכת דין ורד לוי ישנו הניסיון הנדרש בתחום וכן הידע הרב בכל הנוגע לתחום המפשט בארץ (ורד סיימה בהצטיינות את לימודי המשפטים). היתרון הגדול אצל עורכת דין ורד לוי הוא התואר במדעי החברה מטעם האוניברסיטה העברית שתרם ליכולת של ורד ללוות את הלקוחות תוך אמפטיה רבה, התחשבות במצב הרגשי המורכב ותמיכה אדיבה לכל אורך התהליך.
 
 
 
 

 
עו"ד דיני משפחה - לתאום פגישה חייגו : 073-7841738